Dobrodošli! Ovdje možete pristupiti svim našim aplikacijama i servisima. Izaberite željenu opciju ispod kako biste nastavili.
Poslovno povjerenje ključno je za uspjeh, gradimo zajedno povjerenje i sigurno poslovanje!
Certificirani sustavi osiguravaju Vam standardiziranu kvalitetu i usklađenost.
Sigurnost je ključna za zaštitu ljudi, podataka i imovine od prijetnji i rizika. Zato se brinemo o Vašim podacima s najvećom pažnjom.
Odabir pouzdanog partnera ključan je za uspješno poslovanje i dugoročnu stabilnost organizacije.
Dobrodošli! Ovdje možete pristupiti svim našim aplikacijama i servisima. Izaberite željenu opciju ispod kako biste nastavili.
Strategija upravljanja imovinom je planski dokument za upravljanje i raspolaganje imovinom kojeg donosi predstavničko tijelo JLS. Strategija određuje dugoročne ciljeve i smjernice za upravljanje i raspolaganje imovinom u vlasništvu JLS uvažavajući gospodarske i razvojne interese lokalne jedinice. Strategijom se želi osigurati ekonomski svrhovito, održivo, učinkovito i transparentno upravljanje imovinom JLS, uz očuvanje i pronalaženje optimalnih rješenja za JLS pri upravljanju i raspolaganju imovinom.
CILJ STRATEGIJE je osigurati da imovina JLS bude u službi gospodarskog rasta te rasta i zaštite javnog interesa poštujući sljedeća načela:
Strategija upravljanja imovinom sastoji se od slijedećih elemenata:
JLS kroz izradu Strategije upravljanja imovinom, planira realizirati niz prioriteta i smjernica koji će dodatno poboljšati poslovanje te doprinijeti ukupnom razvoju lokalne zajednice.
JLS mora konstantno unaprjeđivati sustav gospodarenja imovinom, kako bi istu očuvala za sadašnje i buduće generacije, a donošenje Strategije upravljanja imovinom i pridržavanje prioriteta i smjernica iz strategije jedan je od prvih koraka u ostvarenju tog cilja.
Sustav financijskog upravljanja i unutarnjih kontrola je skup načela, metoda i postupaka unutarnjih kontrola koji je uspostavila odgovorna osoba institucije u svrhu uspješnog upravljanja i ostvarenja općih ciljeva,
a to su:
Obavljanje Poslovanja Na Pravilan, Etičan, Ekonomičan, Učinkovit I Djelotvoran Način, Usklađenost Poslovanja Sa Zakonima I Drugim Propisima;
Zaštita Sredstava Od Gubitaka, Zlouporabe I Štete, Jačanje Odgovornosti Za Ostvarenje Poslovnih Ciljeva, Te Pouzdanost I Točnost Financijskih I Drugih Izvještaja.
Optimalni oblik uvođenja FMC-a je tzv “Prošireni paket sustava unutarnjih kontrola u javnom sektoru”, jer sadrži procese i rizike definirane zahtjevima Izjave o fiskalnoj odgovornosti i Zakona o sustavu unutarnjih kontrola u javnom sektoru, te dodatnim zahtjevima klijenta koji se definiraju u koordinaciji sa savjetnikom.
Iskustva iz prakse pokazuju da je ključ uspjeha uspostave sustava FMC-a u pravodobnoj i trajnoj ugradnji dobrih rješenja, te aktiviranju svih djelatnika u podizanju svijesti za potrebom uspostave financijskog upravljanja i kontrole.
Proces uvođenja FMC-a odvija se unutar 5 funkcionalnih cjelina, kroz 15 koraka.
Izjava o fiskalnoj odgovornosti
Izjava o fiskalnoj odgovornosti je godišnja izjava kojom čelnik proračunskog i izvanproračunskog korisnika državnog proračuna i proračuna jedinica lokalne i područne (regionalne) samouprave, izvršno tijelo jedinice lokalne i područne (regionalne) samouprave, predsjednik uprave trgovačkog društva u vlasništvu Republike Hrvatske i/ili jedne ili više jedinica lokalne i područne (regionalne) samouprave, predsjednik uprave trgovačkog društva u vlasništvu drugog trgovačkog društva koje je u vlasništvu Republike Hrvatske i/ili jedne ili više jedinica lokalne i područne (regionalne) samouprave ili u vlasništvu/suvlasništvu bilo kojeg od obveznika ovoga Zakona te čelnik druge pravne osobe kojoj je osnivač Republika Hrvatska i/ili jedna ili više jedinica lokalne i područne (regionalne) samouprave utvrđenih u Registru trgovačkih društava i drugih pravnih osoba obveznika davanja Izjave o fiskalnoj odgovornosti potvrđuje da je u radu osigurao zakonito, namjensko i svrhovito korištenje sredstava te učinkovito i djelotvorno funkcioniranje sustava unutarnjih kontrola.
SEVOI GRUPACIJA Vam nudi izradu cjelokupne propisane dokumentacije u sklopu izrade Izjave o fiskalnoj odgovornosti. Dugogodišnje iskustvo SEVOI GRUPACIJA generiralo je preko 4.000 izrađenih Izjava o fiskalnoj odgovornosti.
Naši savjetnici kontaktiraju Vas telefonskim putem ili na drugi Vama prihvatljiv način (npr. Skype) te s njima prolazite svako pitanje iz Upitnika o fiskalnoj odgovornosti, a nakon toga pristupaju izradi potrebnih dokumenata:
Upitnik O Fiskalnoj Odgovornosti
Izrada Plana Otklanjanja Slabosti I Nepravilnosti Za Svako Područje
Izrada Izjave O Fiskalnoj Odgovornosti
Izrada Obrasca Mišljenja Unutarnjeg Revizora
Izvješće O Otklonjenim Slabostima I Nepravilnostima Po Planu Otklanjanja Nepravilnosti
Po završetku obrade svaki korisnik dobiva gotove dokumente Izjave o fiskalnoj odgovornosti sa pripadajućim prilozima.
Ukupno je izrađeno više od 800 Izjava.
Godišnja izvješća o nepravilnostima
Pravilnikom o upravljanju nepravilnostima propisano je izvještavanje o nepravilnostima institucija iz nadležnosti te sastavljanje i predaja godišnjeg objedinjenog izvješća o nepravilnostima, za što su odgovorna ministarstva i druga državna tijela razine razdjela organizacijske klasifikacije odnosno JLP(R)S.
SEVOI GRUPACIJA Vam nudi izradu cjelokupne propisane dokumentacije u sklopu izrade godišnjeg izvješća o nepravilnostima i godišnjeg objedinjenog izvješća o nepravilnostima. Dugogodišnje iskustvo Sevoi grupacije generiralo je preko 3.000 godišnjih izvješća o nepravilnostima i godišnjih objedinjenih izvješća o nepravilnostima.
SEVOI GRUPACIJA za Vas sastavlja u sklopu izvještavanja o nepravilnostima sljedeću dokumentaciju:
Obrazac Podaci O Prijavljenoj Nepravilnosti (Prilog 2 Pravilnika O Upravljanju Nepravilnostima)
Obrazac Postupanje Po Utvrđenoj Nepravilnosti (Prilog 3 Pravilnika O Upravljanju Nepravilnostima).
Godišnje Izvješća O Nepravilnostima (Prilog 4 Pravilnika O Upravljanju Nepravilnostima)
Godišnje Objedinjeno Izvješće O Nepravilnostima (Prilog 5 Pravilnika O Upravljanju Nepravilnostima)
Ukupno je izrađeno više od 700 Izvješća.
Općom Uredbom (EU) broj 2016/679 i Zakonom o provedbi Opće uredbe o zaštiti podataka ( „Narodne novine“ broj 42/18)
propisana je obveza svih subjekta (voditelja obrade) koji raspolažu s osobnim podacima ( ispitanika) za usklađivanjem s odredbama Uredbe i Zakona.
Osim zapriječenim kaznama od Agencije za zaštitu osobnih podataka (AZOP) svaki subjekt je izložen i visokom riziku tužbi i sudskih postupaka od strane svih onih čije osobne podatke prikuplja, obrađuje i čuva, što predstavlja puno veću realnu opasnost za nastanak štete.
Kompetencijski model
Kompetencijski model je skup jedinstvenih standarda znanja, vještina i sposobnosti te očekivanih ponašanja zaposlenika potrebnih za uspješno obavljanje poslova u svim tijelima javne uprave, što uključuje državna tijela, upravna tijela jedinica lokalne i područne (regionalne) samouprave te pravne osobe s javnim ovlastima kojima je osnivač Republika Hrvatska.
Kompetencijski model za zaposlene u tijelima javne uprave zasnovan je na temeljnoj vrijednosti djelovanja u javnome interesu i integritetu, a sastoji se od triju elemenata:
Opće Kompetencije Koje Moraju Posjedovati Svi Zaposlenici U Tijelima Javne Uprave Bez Obzira Na Vrstu I Složenost Poslova Radnoga Mjesta,
Rukovodeće Kompetencije Koje Moraju Posjedovati Rukovodeći Zaposlenici U Tijelima Javne Uprave,
Specifične Kompetencije Vezane Za Pojedine Skupine Sličnih Poslova Koji Zahtijevaju Stručno Znanje I Iskustvo U Određenom Području Rada Te Posebne Vještine, Sposobnosti I Ponašanja Potrebne Za Kvalitetno Obavljanje Tih Poslova.
Kompetencijski model je ‘horizontalni’ alat koji omogućuje razumijevanje različitih potreba organizacija te utvrđivanje profila radnih mjesta zaposlenika kao odgovora na te potrebe.
SEVOI GRUPACIJA Vam nudi uvođenje kompetencijskog modela kroz:
Utvrđivanje Poslova Organizacije
Utvrđivanje Potrebnih Specifičnih Kompetencija Za Obavljanje Poslova
Izradu Profila Radnih Mjesta.
Promjene, izazovi, konkurencija na svjetskom tržištu vraćaju nas tradicionalnim osnovama poslovanja te nas svakodnevno podsjećaju da se svako poslovanje temelji na klijentima.
Doba proizvoda je iza nas, nastupilo je doba usluga i umova. Stalne poslovne promjene, trend globalizacije, brojne inovacije su nezaustavljive i nemilosrdne.
Danas klijenti svojom odlukom o kupnji odlučuju koja će poduzeća opstati, a koja ne. Zato je borba za svakog pojedinog klijenta i njegovu lojalnost postala toliko važna. Jedino tvrtka koja primjećuje i ispunjava želje i potrebe svakog individualnog klijenta može opstati na tržištu današnjice odnosno sutrašnjice.
Akcijski plan za provedbu antikorupcijskog programa za trgovačka društva u većinskom vlasništvu JLP(R)S
Korupcija predstavlja društveno neprihvatljivu pojavu koja izravno ugrožava ljudska prava, razara moral te ugrožava stabilnost i gospodarski napredak države. Osim nužnog suzbijanja i sankcioniranja njenih pojavnih oblika, učinkovita borba protiv korupcije pretpostavlja usmjeravanje resursa na prevenciju pojavljivanja koruptivnog ponašanja.
Ciljevi, mjere i smjernice Programa predstavljaju temelj za izradu internih akcijskih planova pojedinih trgovačkih društava u kojima će iz određenih smjernica biti određene konkretne aktivnosti kojima će se nastojati postići postavljeni ciljevi.
Akcijski plan mora sadržavati: aktivnosti određene sukladno postavljenim Mjerama i Smjernicama, nositelja provedbe aktivnosti, sunositelja provedbe aktivnosti, potrebna sredstva za provedbu, rok provedbe sukladno očekivanom određenom roku za izvršenje po pojedinim Smjernicama, pokazatelje provedbe.
Akcijski plan omogućit će sustavan nadzor provedbe Programa i predstavlja kontrolni mehanizam pomoću kojeg će se moći vidjeti da li je određena mjera provedena u potpunosti ili ju je potrebno redefinirati u skladu s novim potrebama. Također, predstavlja tehničku pomoć za izvješćivanje.
Model prevencije korupcije, definiran ovim Programom, predstavlja dugoročno rješenje. Aktivnosti definirane u ovom Programu podložne su stalnom vrednovanju i preispitivanju i mijenjat će se u slučaju bitnih promjena na području unutarnjeg razvoja ili na pojedinim posebnim funkcionalnim područjima suzbijanja korupcije.
Izvješće o provedenoj aktivnosti prema provedbi akcijskog plana za provedbu antikorupcijskog programa
Izvješće sadrži pregled napretka u izvršavanju mjera i aktivnosti predviđenih Akcijskim planom, Izvješće omogućava sustavan nadzor provedbe Programa i predstavlja kontrolni mehanizam pomoću kojeg će se moći vidjeti da li je određena mjera provedena u potpunosti ili ju je potrebno redefinirati u skladu s novim potrebama.
Akcijski plan za provedbu antikorupcijskog programa za trgovačka društva u većinskom vlasništvu JLP(R)S
Korupcija predstavlja društveno neprihvatljivu pojavu koja izravno ugrožava ljudska prava, razara moral te ugrožava stabilnost i gospodarski napredak države. Osim nužnog suzbijanja i sankcioniranja njenih pojavnih oblika, učinkovita borba protiv korupcije pretpostavlja usmjeravanje resursa na prevenciju pojavljivanja koruptivnog ponašanja.
Ciljevi, mjere i smjernice Programa predstavljaju temelj za izradu internih akcijskih planova pojedinih trgovačkih društava u kojima će iz određenih smjernica biti određene konkretne aktivnosti kojima će se nastojati postići postavljeni ciljevi.
Akcijski plan mora sadržavati: aktivnosti određene sukladno postavljenim Mjerama i Smjernicama, nositelja provedbe aktivnosti, sunositelja provedbe aktivnosti, potrebna sredstva za provedbu, rok provedbe sukladno očekivanom određenom roku za izvršenje po pojedinim Smjernicama, pokazatelje provedbe.
Akcijski plan omogućit će sustavan nadzor provedbe Programa i predstavlja kontrolni mehanizam pomoću kojeg će se moći vidjeti da li je određena mjera provedena u potpunosti ili ju je potrebno redefinirati u skladu s novim potrebama. Također, predstavlja tehničku pomoć za izvješćivanje.
Model prevencije korupcije, definiran ovim Programom, predstavlja dugoročno rješenje. Aktivnosti definirane u ovom Programu podložne su stalnom vrednovanju i preispitivanju i mijenjat će se u slučaju bitnih promjena na području unutarnjeg razvoja ili na pojedinim posebnim funkcionalnim područjima suzbijanja korupcije.
Izvješće o provedenoj aktivnosti prema provedbi akcijskog plana za provedbu antikorupcijskog programa
Izvješće sadrži pregled napretka u izvršavanju mjera i aktivnosti predviđenih Akcijskim planom, Izvješće omogućava sustavan nadzor provedbe Programa i predstavlja kontrolni mehanizam pomoću kojeg će se moći vidjeti da li je određena mjera provedena u potpunosti ili ju je potrebno redefinirati u skladu s novim potrebama.
Međunarodna organizacija za standardizaciju (engleski International Organization for Standardization; kratica ISO) je međunarodno tijelo za donošenje normi koje je sastavljeno od predstavnika raznih nacionalnih normizacijskih tijela. Osnovana 23. veljače 1947. u Ženevi, organizacija izdaje industrijske i komercijalne norme.Iako se ISO definira kao nevladina organizacija, njegova sposobnost donošenja normi koje često postanu zakoni, bilo kroz međunarodne ugovore ili kroz nacionalne norme, čini ga moćnijim od većine nevladinih organizacija. U praksi, ISO se ponaša kao konzorcij usko povezan s vladama. Od svibnja 2011., postoje 162 člana od kojih svaki predstavlja jednu zemlju.
ISO naziv je izabran od grčke riječi “Isos” koja znači jednak. Zadaća ISO organizacije je priprema, prihvaćanje i objavljivanje međunarodnih norma. ISO organizacija izdavanjem normi pomaže razvoju gospodarstva i uklanjanju prepreka međunarodnoj trgovini. ISO organizacija je mreža nacionalnih normizacijskih tijela.
Svi zahtjevi norme ISO 9001: 2015 generični su i namijenjeni su primjeni na bilo koju organizaciju, bez obzira na vrstu ili veličinu, ili proizvode i usluge koje pruža.
Norma ISO 9001:2015 temelji se na 8 načela kvalitete:
ORIJENTACIJA NA KUPCA – Organizacije Ovise O Svojim Kupcima Pa Trebaju Prepoznati Sadašnje I Buduće Potrebe Te Nastojati Nadmašiti Njihova Očekivanja
VOĐENJE – Vodstvo Treba Stvoriti Okruženje U Kojemu Se Zaposleni Mogu Potpuno Uključiti U Postizanje Ciljeva Poslovanja
UKLJUČIVANJE LJUDI – Zaposleni Na Svim Razinama Su Srž Svake Organizacije Pa Puno Uključivanje Ljudi Osigurava Da Njihove Sposobnosti Budu Korištene Za Benefit Organizacije
PROCESNI PRISTUP – Planirani Rezultat Se Postiže Djelotvornije Kada Se Aktivnostima I Odgovarajućim Resursima Upravlja Kao Procesom
SUSTAVNI PRISTUP UPRAVLJANJU – Identifikacija, Razumijevanje I Upravljanje Povezanim Procesima Kao Sustavom Doprinosi Djelotvornom I Učinkovitom Postizanju Ciljeva
STALNO POBOLJŠAVANJE – Kontinuirano Poboljšanje Svih Svojstava Organizacije Treba Biti Trajni Cilj
ODLUČIVANJE TEMELJEM ČINJENICA – Dobre I Djelotvorne Odluke Se Temelje Na Analizi Podataka I Informacija
OBOSTRANO KORISNI ODNOSI S DOBAVLJAČIMA – Organizacija I Njeni Dobavljači Ovise Jedni O Drugima Te Moraju Biti Sposobni Stvoriti Uzajamno Dobre Odnose Radi Obostrane Koristi.
Međunarodna organizacija za standardizaciju (engleski International Organization for Standardization; kratica ISO) je međunarodno tijelo za donošenje normi koje je sastavljeno od predstavnika raznih nacionalnih normizacijskih tijela. Osnovana 23. veljače 1947. u Ženevi, organizacija izdaje industrijske i komercijalne norme.Iako se ISO definira kao nevladina organizacija, njegova sposobnost donošenja normi koje često postanu zakoni, bilo kroz međunarodne ugovore ili kroz nacionalne norme, čini ga moćnijim od većine nevladinih organizacija. U praksi, ISO se ponaša kao konzorcij usko povezan s vladama. Od svibnja 2011., postoje 162 člana od kojih svaki predstavlja jednu zemlju.
ISO naziv je izabran od grčke riječi “Isos” koja znači jednak. Zadaća ISO organizacije je priprema, prihvaćanje i objavljivanje međunarodnih norma. ISO organizacija izdavanjem normi pomaže razvoju gospodarstva i uklanjanju prepreka međunarodnoj trgovini.
ISO organizacija je mreža nacionalnih normizacijskih tijela.
Što podrazumijeva ISO 37001?
Sustav može biti samostalan ili integriran u već postojeći (opći) sustav upravljanja. ISO 37001 podrazumijeva sljedeće, u odnosu na poslovanje organizacije:
Podmićivanje U Javnom, Privatnom I Neprofitnom Sektoru
Podmićivanje Od Strane Organizacije U Cjelini
Podmićivanje Od Strane Pojedinog Osoblja Organizacije Koje Djeluje U Ime Organizacije Ili Za Njenu Korist
Podmićivanje Od Strane Poslovnih Suradnika Organizacije Koji Djeluju U Ime Organizacije Ili Za Njenu Korist
Podmićivanje Organizacije Od Treće Strane
Podmićivanje Osoblja Organizacije Od Treće Strane U Odnosu Na Aktivnosti Organizacije
Podmićivanje Poslovnih Suradnika Organizacije U Odnosu Na Aktivnosti Organizacije
Sve Ostale Oblike Izravnog I Neizravnog Podmićivanja (Npr. Mito Ponuđen Ili Prihvaćen Putem Ili Od Treće Strane).
Za koga je namijenjen ISO 37001?
Zahtjevi norme ISO 37001 su općeniti i namijenjeni su primjeni na sve organizacije (ili dijelove organizacije), bez obzira na vrstu, veličinu i prirodu djelatnosti u javnom, privatnom ili neprofitnom sektoru
ISO 37001 je osmišljen kako bi pomogao vašoj organizaciji implementaciju sustava za borbu protiv korupcije i kako bi poboljšao kontrole koje trenutno u organizaciji postoje
Prednosti certifikacije ISO 37001 za Vašu organizaciju:
Pomaže U Borbi Protiv Podmićivanja
Promiče Etičku Poslovnu Kulturu
Poboljšava Rad I Kontrolu Nad Ranjivim Procesima
Dokazuje Predanost Zaposlenika U Najboljim Praksama Protiv Davanja/Primanja Mita
Prati I Upravlja Rizikom U Vašem Poslovanju
Pokazuje Da Vaša Organizacija Provodi, Održava I Poboljšava Program Usklađenosti S Borbom Protiv Podmićivanja
Štiti Tvrtku, Imovinu, Dioničare I Direktore Od Podmićivanja
Štiti Zviždače
Potiče I Sve Vaše Poslovne Partnere Da Oni Pokrenu Izgradnju Sustava Borbe Protiv Podmićivanja U Svojim Organizacijama
Misija SEVOI grupe je produbiti svijest korisnika usluga iz našeg područja djelovanja o prednostima europskih standarda, voditi korisnike kroz procese implementacije, te ih savjetovati pri kontinuiranoj primjeni usvojenih procesa, čime pomažemo osposobiti korisnika za krajnji cilj, a to je učinkovito upravljanje i kontroliranje njihovih sustava.
© SEVOI GRUPA